Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Replies
nl: Antwoorden

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Access
nl: Toegang

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Load
nl: Laden

en: Allow
nl: Toestaan

en: Deny
nl: Weigeren

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Full
nl: Volledig

en: published
nl: gepubliceerd

en: any
nl: elke

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: Reply
nl: Reageren

en: Language neutral
nl: Taalonafhankelijk

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Inherit
nl: Overnemen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Render
nl: Weergeven

en: Flat list
nl: Platte lijst

en: Threaded list
nl: Hiërarchische lijst

en: Undefined language (@langcode)
nl: Niet-gedefinieerde taal (@langcode)
