Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Replies
ru: Ответы

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Parent
ru: Родитель

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Access
ru: Доступ

en: View
ru: Просмотр

en: Display
ru: Отображение

en: Created
ru: Создано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Load
ru: Загрузить

en: Allow
ru: Разрешить

en: Deny
ru: Запретить

en: Anonymous
ru: Гость

en: Full
ru: Полный

en: published
ru: опубликовано

en: any
ru: любой

en: not published
ru: не опубликовано

en: Permalink
ru: Постоянная ссылка (Permalink)

en: Reply
ru: Ответить

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Inherit
ru: Наследовать

en: Bundle
ru: Набор

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Submitted by !username on !datetime
ru: Опубликовано !datetime пользователем !username

en: Render
ru: Показать

en: Flat list
ru: Плоский список

en: Threaded list
ru: Ветвящийся список

en: Undefined language (@langcode)
ru: Неопределённый язык (@langcode)
