Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Replies
tr: Yanıtlar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Parent
tr: Üst öge

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Access
tr: Erişim

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Load
tr: Yükle

en: Allow
tr: İzin ver

en: Deny
tr: Yasakla

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Full
tr: Tam

en: published
tr: yayında

en: any
tr: herhangi biri

en: not published
tr: yayında değil

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Inherit
tr: Miras

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Flat list
tr: Düz liste

en: Threaded list
tr: Zincirleme (threaded) liste

en: Undefined language (@langcode)
tr: Tanımlanmamış dil (@langcode)
