Report Builder (7.x-1.1-alpha1) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Update
fil: Gawing bago

en: View
fil: Tingnan

en: Published
fil: Inilathala
