Report Builder (7.x-1.1-alpha1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Edit
it: Modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Published
it: Pubblicato

en: Heading
it: Intestazione

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Report
it: Resoconto

en: Data Source
it: Sorgente dati
