Report Builder (7.x-1.1-alpha1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Edit
id: Sunting

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Heading
id: Judul

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Report
id: Laporkan
