Report Builder (7.x-1.1-alpha1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Edit
pt: Editar

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Published
pt: Publicado

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: Report
pt: Relatório

en: Chart Type
pt: Tipo de gráfico
