Reporting Cloud (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Download
de: Herunterladen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Upload
de: Hochladen

en: Your changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Display title
de: Titel anzeigen

en: Template name
de: Name der Vorlage

en: Entity
de: Entität

en: Templates
de: Vorlagen

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Mappings
de: Zuordnungen

en: Field Mapping
de: Felder Mapping

en: Template identifier
de: Bezeichner der Vorlage (Template).

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp
