Reporting Cloud (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Download
id: Unduh

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Upload
id: Unggah

en: Block
id: Blok

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Entity
id: Entitas

en: Templates
id: Templat

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Entity bundle
id: Bundel entitas
