Reporting Cloud (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Enable
pt: Habilitar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Upload
pt: Carregar

en: Block
pt: Bloco

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Display title
pt: Exibir título

en: Template name
pt: Nome do tema

en: Entity
pt: Entidade

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades
