Reporting Cloud (7.x-1.33) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Enable
cy: Galluogi

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Block
cy: Bloc
