Reporting Cloud (7.x-1.34) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Upload
fr: Transférer

en: Block
fr: Bloc

en: Your changes have been saved.
fr: Vos modifications ont été enregistrées.

en: Display title
fr: Afficher le titre

en: Template name
fr: Nom du gabarit

en: Entity
fr: Entité

en: Templates
fr: Modèles

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Mappings
fr: Correspondances

en: Field Mapping
fr: Correspondance des champs

en: Template identifier
fr: Identifiant du template

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité
