Reporting Cloud (7.x-1.37) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Enable
pt: Ativar

en: Download
pt: Descarregar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: Display title
pt: Mostrar título

en: Entity
pt: Entidade

en: Templates
pt: Modelos

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: Template identifier
pt: Identificador de modelo

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades
