Request statistics (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: User
it: Utente

en: Year
it: Anno

en: Month
it: Mese

en: Day
it: Giorno

en: Hour
it: Ora

en: Visitor
it: Visitatore
