Require Login (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Excluded paths
fr: Chemins exclus

en: You must login to use this site.
fr: Vous devez vous authentifier pour accéder au site.

en: Requires anonymous users to login before using the site.
fr: Les utilisateurs anonymes doivent se connecter avant d'accéder au site.

en: Users will be able to access these paths without logging in.
          One path per line.
fr: Les utilisateurs pourront accéder à ces chemins sans s'authentifier.
        Un chemin par ligne.

en: Administer Require Login
fr: Administrer Require Login

en: Modify excluded path for Require Login.
fr: Modifier les chemins exclus pour Require Login.

en: Require Login settings
fr: Paramètres de Require Login

en: Configure Require Login settings.
fr: Configurer les paramètres de Require Login
