Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Date
bn: তারিখ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Update
bn: আপডেট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
