Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Date
cy: Dyddiad

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Update
cy: Diweddaru

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: None.
cy: Dim
