Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (18 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Date
eo: Dato

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: User
eo: Uzanto

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: Operation
eo: Operacio

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: None.
eo: Neniu.
