Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Updated
fr: Mis à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Operation
fr: Opération

en: Approved
fr: Approuvé

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: None.
fr: Aucun.

en: Unit
fr: Unité

en: Machine name
fr: Nom système

en: Reservation
fr: Réservation

en: Delete reservation
fr: Supprimer une réservation
