Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (16 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Date
mr: दिनांक

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Update
mr: अपडेट

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय
