Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Operation
nl: Bewerking

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: None.
nl: Geen.

en: Unit
nl: Eenheid

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Reservation
nl: Reservering

en: Delete reservation
nl: Reservering verwijderen

en: Reservations
nl: Reserveringen
