Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Date
hi: तारीख

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Operation
hi: काम

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: None.
hi: कोई नहीं

en: Machine name
hi: मशीन नाम
