Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Operation
id: Operasi

en: Approved
id: Disetujui

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: None.
id: Tidak ada.

en: Machine name
id: Nama mesin
