Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Operation
it: Operazione

en: Approved
it: Approvato

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: None.
it: Nessuno.

en: Unit
it: Unità

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Reservation
it: Prenotazione

en: Delete reservation
it: Elimina prenotazione
