Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Date
oc: Data

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Operation
oc: Operacion

en: Approved
oc: Aprovat

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: None.
oc: Pas cap.

en: Unit
oc: Unitat

en: Machine name
oc: Nom sistèma
