Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Date
pt: Data

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Operation
pt: Operação

en: Approved
pt: Aprovado

en: No items selected.
pt: Nenhum item selecionado.

en: Machine name
pt: Nome de máquina
