Reservation (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Date
ur: تاریخ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Message
ur: پیغام

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Update
ur: تجدید

en: User
ur: صارف

en: Update options
ur: تجدید کے اختیارات

en: None.
ur: کوئی نہیں۔
