Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Save content type
bn: বিষয়বস্তু'র ধরণ সংরক্ষণ করুন
