Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: more
cy: mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: edit
cy: golygu

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Calendar
cy: Calendr

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: Save content type
cy: Cadw math o gynnwys

en: Offset
cy: Ongli

en: Undated
cy: Heb ei ddyddio

en: You do not have any administrative items.
cy: Does gennych chi ddim eitemau gweinyddol.

en: Javascript Choice Form
cy: Ffurf Dewis Javascript

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
