Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Item
da: Element

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: edit
da: redigér

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Calendar
da: Kalender

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Checked out
da: Reserveret

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Denied
da: Nægtet

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Save content type
da: Gem indholdstype

en: Unavailable
da: Ikke tilgængelig

en: Available
da: Tilgængelig

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Offset
da: Forskydning

en: Undated
da: Udateret

en: You do not have any administrative items.
da: Du har ingen administrationselementer.

en: Javascript Choice Form
da: JavaScript valgformular

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Grouping
da: Gruppering

en: Confirm Reservation(s)
da: Bekræft reservation(er)

en: Asc
da: Stigende
