Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Item
eu: Elementua

en: Type
eu: Mota

en: more
eu: gehiago

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Reset
eu: Garbitu

en: edit
eu: editatu

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Desc
eu: Beheraka

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Save content type
eu: Eduki mota gorde

en: Available
eu: Gaituta

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Monday hours
eu: Astelehenaren orduak

en: Asc
eu: Goraka
