Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (14 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: delete
fil: tanggalin

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: more
fil: marami pa

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: edit
fil: wastuhin

en: All
fil: Lahat

en: Active
fil: Aktibo

en: Permissions
fil: Mga pahintulot
