Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: edit
is: breyta

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Total
is: Samtals

en: Unknown
is: Óþekkt

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Calendar
is: Dagatal

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Permissions
is: Réttindi

en: Apply
is: Virkja

en: Save content type
is: Vista efnisgerð

en: Confirmed
is: Staðfest

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Unconfirmed
is: Óstaðfest
