Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: delete
mg: fafao

en: Status
mg: Toetra

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana
