Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (16 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: edit
mr: संपादन

en: Total
mr: एकूण

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Javascript Choice Form
mr: पर्यायांचा जावास्क्रिप्ट अर्ज
