Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: more
nl: meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: edit
nl: bewerken

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Add Item
nl: Item toevoegen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Calendar
nl: Kalender

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Denied
nl: Afgewezen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Select
nl: Selecteren

en: Save content type
nl: Inhoudstype opslaan

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Reservation
nl: Reservering

en: Undated
nl: Niet-gedateerd

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: You do not have any administrative items.
nl: U heeft geen beheeritems.

en: Javascript Choice Form
nl: Javascript Keuzeformulier

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Resource
nl: Bron

en: Default availability
nl: Standaardbeschikbaarheid

en: %title must be a number.
nl: %title moet een getal zijn.

en: The dates and times for %name conflict with one or more existing reservations
nl: De datum en tijd voor %name conflicteren met een of meerdere bestaande reserveringen.

en: Reservations
nl: Reserveringen

en: Asc
nl: Oplopend
