Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: edit
pl: edytuj

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Total
pl: Razem

en: Unknown
pl: Nieznany

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Desc
pl: Malejąco

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Save content type
pl: Zapisz typ zawartości

en: Unavailable
pl: Niedostępny

en: Available
pl: Dostępne

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Contract
pl: Kontrakt

en: Nid
pl: ID węzła

en: Undated
pl: Bez terminu

en: Confirmed
pl: Potwierdzone

en: You do not have any administrative items.
pl: Żadne zadania administracyjne nie są dostępne.

en: Javascript Choice Form
pl: Formularz wyboru wzbogacony JavaScript

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Resource
pl: Zasób

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Asc
pl: Rosnąco
