Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: edit
ru: изменить

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Total
ru: Итого

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Calendar
ru: Календарь

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Availability
ru: Доступность

en: Denied
ru: Запрещено

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Save content type
ru: Сохранить тип материала

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: Available
ru: Доступно

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Offset
ru: Пропустить

en: Reservation
ru: Бронь

en: Undated
ru: Без даты

en: Confirmed
ru: Подтверждено

en: You do not have any administrative items.
ru: У вас нет никаких элементов для управления.

en: Javascript Choice Form
ru: Форма выбора Javascript

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Resource
ru: Ресурс

en: Grouping
ru: Группировка

en: %title must be a number.
ru: %title должен быть числом.

en: Reservations
ru: Брони

en: Asc
ru: По возрастанию
