Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (13 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: more
ur: مزید

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: edit
ur: ترمیم

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی
