Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: edit
am: አስተካክል

en: Active
am: ገባሪ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Permissions
am: ፈቃዶች
