Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: edit
ar: تحرير

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Total
ar: المجموع

en: Unknown
ar: غير معروف

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Desc
ar: تنازلي

en: Calendar
ar: التقويم

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Save content type
ar: حفظ نوع المحتوى

en: Available
ar: متوفّر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: You do not have any administrative items.
ar: ليس لديك أي عناصر إدارية.

en: Javascript Choice Form
ar: استمارة اختيارات جافا سكربت

en: - All -
ar: - الكل -

en: Resource
ar: مصدر

en: Asc
ar: تصاعدي
