Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: edit
fa: ویرایش

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Calendar
fa: تقویم

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Save content type
fa: ذخیره نوع محتوا

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Available
fa: در دسترس

en: Offset
fa: جابجایی

en: You do not have any administrative items.
fa: شما هیچ دسترسی مدیریتی ندارید.

en: Javascript Choice Form
fa: فرم انتخاب Javascript

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
