Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: more
hi: और भी

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Javascript Choice Form
hi: जावास्क्रिप्ट मतदान पर्चा

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Monday hours
hi: सोमवार के घंटे
