Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Calendar
id: Kalender

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Permissions
id: Izin

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Save content type
id: Simpan jenis konten

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Available
id: Ketersediaan

en: Offset
id: Letak

en: You do not have any administrative items.
id: Anda tidak memiliki satupun pokok administratif.

en: Javascript Choice Form
id: Form Pilihan JavaScript

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
