Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Disabled
it: Disattivato

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: Calendar
it: Calendario

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Permissions
it: Permessi

en: Availability
it: Disponibilità

en: Denied
it: Negato

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Save content type
it: Salva tipo di contenuto

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Available
it: Disponibile

en: Cancelled
it: Annullato

en: Offset
it: Scostamento

en: Reservation
it: Prenotazione

en: Undated
it: Senza data

en: You do not have any administrative items.
it: Non si dispone dei privilegi amministrativi.

en: Javascript Choice Form
it: Form di scelta javascript

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Resource
it: Risorsa
