Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to ky translation catalogue (5 entries)

en: delete
ky: өчүр

en: Status
ky: Абалы

en: Operations
ky: Аракеттер

en: Disabled
ky: Өчүрүлгөн

en: edit
ky: түзөт
