Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Item
ne: वस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: more
ne: धेरै

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: All
ne: सबै

en: Active
ne: सक्रिय

en: Permissions
ne: अनुमति
