Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: more
tr: daha fazla

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Calendar
tr: Takvim

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Permissions
tr: İzinler

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Save content type
tr: İçerik tipini kaydet

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Available
tr: Mevcut

en: Cancelled
tr: İptal

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: You do not have any administrative items.
tr: Yönetebileceğiniz herhangi bir öğe bulunmuyor.

en: Javascript Choice Form
tr: Javascript Seçenek Formu

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Save Permissions
tr: İzinleri Kaydet

en: Asc
tr: Artan
