Reservations (7.x-2.0-alpha1) - en to et translation catalogue (39 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: delete
et: kustuta

en: Status
et: Olek

en: Operations
et: Toimingud

en: Item
et: Kirje

en: Type
et: Liik

en: more
et: veel

en: Disabled
et: Keelatud

en: Edit
et: Muuda

en: Date
et: Kuupäev

en: Reset
et: Tühista

en: edit
et: muuda

en: Advanced settings
et: Täpsemad sätted

en: Total
et: Kokku

en: Unknown
et: Tundmatu

en: All
et: Kõik

en: Active
et: Aktiivne

en: Desc
et: Kahanev

en: Inactive
et: Passiivne

en: Calendar
et: Kalender

en: Defaults
et: Vaikesätted

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Replacement patterns
et: Asendusmustrid

en: Permissions
et: Õigused

en: Availability
et: Saadavus

en: Apply
et: Rakenda

en: Select
et: Vali

en: Save content type
et: Salvesta sisutüüp

en: Unavailable
et: Pole saadaval

en: Available
et: Saadaval

en: Offset
et: Nihe

en: Undated
et: Kuupäevata

en: Confirmed
et: Kinnitatud

en: You do not have any administrative items.
et: Sul puuduvad administreeritavad elemendid.

en: Javascript Choice Form
et: JavaScript valikuvorm

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Resource
et: Ressurss

en: Asc
et: Kasvav
