Reservations (7.x-2.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: more
hu: tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: edit
hu: szerkesztés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Desc
hu: Csökk

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Calendar
hu: Naptár

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Availability
hu: Foglaltság

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Available
hu: Elérhető

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Offset
hu: Eltolás

en: Contract
hu: Megállapodás

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: Confirmed
hu: Megerősítve

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: Javascript Choice Form
hu: Javascript-es választási űrlap

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Unconfirmed
hu: Megerősítetlen

en: Monday hours
hu: Hétfői órák

en: %title must be a number.
hu: %title értékének szám típusúnak kell lennie.

en: Asc
hu: Növ

en: Month must be two digits.
hu: A hónapnak kétszámjegyűnek kell lennie.

en: Day must be two digits.
hu: A napnak kétszámjegyűnek kell lennie.

en: Date %date is invalid
hu: %date dátum érvénytelen

en: Hour must be less than or equal to 23.
hu: Az órának kisebbnek, vagy egyenlőnek kell lennie 23-nál.

en: Hour must be greater than or equal to 0.
hu: Az órának nagyobbnak, vagy egyenlőnek kell lennie 0-nál.

en: Minutes must be less than or equal to 59.
hu: A percnek kisebbnek, vagy egyenlőnek kell lennie 59-nél.

en: Minutes must be greater than or equal to 0.
hu: A percnek nagyobbnak, vagy egyenlőnek kell lennie 0-nál.

en: Closing time must be greater then opening time.
hu: A zárási időnek nagyobbnak kell lennie, mint a nyitási időnek.
